CZ CATHERINE Z MASNEROVA - MŮJ RHODÉSKÝ RIDGEBACK

STRÁNKY MOJÍ MILOVANÉ KAČENKY, KTERÁ MI DENNĚ TAK MOC ZKRÁŠLUJE ŽIVOT, ŽE SI HO BEZ NÍ UŽ ANI NEDOKÁŽU PŘEDSTAVIT :)

O našich štěňátkách

Pro zájemce

Pokud jste se rozhodli, že věnujete svou lásku ridgebackovi, věřte, že on vám jí milionkrát vrátí! Je to pes, který vám chce být stále na blízku, nechce být sám, potřebuje hodně pohybu a není vybavený na to, aby vydržel v zimě venku. Proto nedám štěně nikomu, kdo by ho chtěl na hlídání objektů, kde bude pes sám, na zavírání do kotců nebo do klecí a na pobyt venku!!!!

Svého psa beru jako člena rodiny, bydlí se mnou v bytě, i když máme velikou zahradu, spí se mnou v posteli (ridgebackáři vědí.. :))), i když má vlastní pelíšek, když jdu do školy, ví, že musí být doma a čekat, než se vrátím a než půjdeme na pár hodin do lesa nebo někam na procházku, věnuju mu hodně volného času...

To samé bude i v péči o štěňátka, se kterými budeme 24hodin denně, bude o ně pečováno s maximální péčí, budou zvyklá na lidi všech věkových kategorií, na děti, na ostatní zvířátka (kočky, psy), takže od nás půjdou plně socializovaná, prohlédnutá veterinářem, očkovaná a odčervená a záleží jen na vás, co z nich vychováte :) Spolu se štěňátkem si od nás odnesete i výbavičku (miska, superprémiové krmivo Mastery na 1 týden, obojek, hračka, tištěné informace o plemeni, krmení a zdraví a samozřejmě kupní smlouva a pas do EU - očkovací průkaz).

Pokud jste se rozhodli pro toto plemeno a pokud byste rádi štěňátka od nás, napište mi, prosím, mail s nějakými informacemi o sobě, o své rodině, do které by měl pejsek přijít, o tom, kde bydlíte, jaké máte zájmy, jestli už máte nějaké zkušenosti s ridgebackem, či jiným plemenem, součástí jsou 2-3 návštěvy u štěňátek, než budou k odběru, kde si i svého miláčka vyberete, vymyslíte mu jméno a můžete se na cokoli zeptat, abychom se osobně poznali. Ráda zodpovím všechny vaše dotazy a podělím se o zkušenosti s tímto výjimečným psem! Stanete se prostě součástí naší veliké psí rodiny - budu chtít být informovaná o vývoji a životě štěňátka, o jeho zdraví, úspěchách a vaší lásce k němu :) Uvidíte, že vám přinese jen samou radost!

Dejte celý článek pro nejdůležitější otázky

1) Chcete výstavního pejska nebo jen domácího miláčka?

Všechna naše štěňátka budou mít průkaz původu, to znamená, že máte jistotu, že jsou po chovných rodičích, kteří musejí být zdravotně prověření, aby štěňátka mít mohli. Na rozdíl od miminek bez papírů... Ano, jsou levnější, ale budete riskovat, že vám třeba ve 2-3 letech onemocní a bude muset dát za operace a léčbu mnohem víc, než za štěně s PP?

Standardní štěňátka - výstavní - cena se pohybuje přibližně mezi 20 000 - 40 000Kč, záleží, odkud štěně je (z ciziny jsou samozřejmě dražší).

Nestandardní štěňátka - domácí miláčkové - cena je oproti výstavnímu jedinci asi poloviční.

2) Umístění ridgebacka (byt x dům)

Pokud si na psa uděláte 2 hodiny denně čas a vezmete ho na procházku, kde se bude moct proběhnout, celkem nerozhoduje, jestli ho budete mít v bytě či v domě se zahradou. RR je velmi klidný pes a většinu dne proleží a prospí. Ale potřebuje pohyb! Prostě záleží na vaší péči, RR s vámi bude rád kdekoli :)

Pokud ale není možné, aby s vámi RR žil doma jako člen rodiny, hledejte si, prosím, jiné plemeno. RR nemá srst přizpůsobenou k tomu, aby mohl být celoročně venku a aby mu nebyla zima i v teplotách okolo 10°C. NE, ANI V BOUDĚ ČI V KOTCI MU NEBUDE TEPLO!!!! Docílíte akorát toho, že bude trpět, bude neustále nastydlý a bude mít bolesti, nedožije se vysokého věku a nebude to pro něj žádný pěkný příjemný život po vašem boku!!!

3) Čím je ridgeback tak vyjímečný?

Svojí inteligencí, šikovností, neustálou touhou něco podnikat a hlavně oddaností člověku, je to opravdu hodně společenský pes, který se vás bude chtít neustále alespoň malou částí svého těla dotýkat a cítit, že není sám...

Ostatní vaše dotazy ráda zodpovím - napište mi mail či zavolejte! :)

Na mail bez informací o vás s jedinou otázkou, kolik chci za štěně, NEODPOVÍM!!!

Žádné komentáře
 
CZ CATHERINE Z MASNEROVA